Biografie

10. března 2010 v 11:13 |  Biografie

  • Stefani Joanne Angelina Gabriella Germanotta se narodila 28. března 1986 v Yonkers v New Yorku. Tato americká zpěvačka a skladatelka italského původu si dala pseudonym Lady GaGa podle písničky Radio Ga Ga od skupiny Queen.
  • Lady Gaga o sobě prohlásila, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný House of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště.
  • Když byla ještě malá holčička, často si prozpěvovala písničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, její táta ji inspiroval svými oblíbenými kapelami jako Rolling Stones či Beatles. Jako mladá holka byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci Upper West Side. Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořádné číslo.
  • Z mladé holky z italské rodiny se pomalu stávala exhibicionistka, ale především všestranně talentovaná textařka a zpěvačka, která umí udělat show na pódiu a dostat lidi do varu. "Byla jsem bavič už jako malá holka a jsem bavič i dnes" říká o sobě Lady GaGa, která si udělala jméno v dolním East Side, klubové scény New Yorku tanečním superhitem "Beautiful Dirty Rich". Její vystoupení bývají velmi odvážná - zpívá v bikinách i jiných extravagantních převlecích, které vyžadují odvahu vzít je vůbec na sebe.
  • V 17-ti letech se stala jednou z dvaceti šťastných (a taky talentovaných) dětí, které se předčasně dostaly na prestižní univerzitu umění Tisch v New Yorku. Nejdříve se proslavila psaním textů pro jiné umělce (například Pussycat Dolls a Britney Spears). Při přípravě jejího debutového alba ji dokonce uvolňovali učitelé z výuky. Lady GaGa se pak zaslouženě se svými hity jako Just Dance a Poker Face dostala až na samotný vrchol popu a taky na žebříčky britské hitparády.
  • Lady GaGa má dva psy se jmény Lava a Remus který již zemřel. Můžeme je vidět v klipech Poker Face, Eh Eh (Nothing Else I Can Say),Lovegame a Paparazzi.Jednoho z nich i v Bad Romance.
  • Vlasy Lady GaGa jsou pravé, i když někdy vypadají jako paruka.
 


Anketa

Máš rád Lady?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.